Zavítajte do novovybudovaného remeselného pivovaru Nestville Taberna, nachádzajúceho sa v areáli Nestville Parku, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu varenia piva v obci Hniezdne. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo varené z najkvalitnejších surovín – sladu, miestnej vody, chmeľu a pivovarských kvasníc. K dobrému pivu patrí neodmysliteľne aj chutné jedlo ponúkané kuchyňou našej reštaurácie, ktoré vám v harmonickom spojení s týmto zlatistým mokom prinesie nezabudnuteľný kulinársky zážitok.

PRELOŽIŤ

Pivovar Nestville Taberna nadväzuje na bohatú históriu pivovarníctva, liehovarníctva a pohostinských služieb v tejto oblasti. Z historického hľadiska mala Taberna veľký význam, keďže predstavovala miesto, kde sa stretávali miestni obyvatelia, pocestní a dôležití obchodníci. Bolo to miesto, kde sa vedeli ľudia občerstviť, oddýchnuť si a častokrát sa tu uzatvárali dôležité obchodné dohody. Už z roku 1286 existuje prvá priama zmienka o slobodnom pivovare v Hniezdnom.

PRELOŽIŤ

Názov Nestville vznikol spojením slov NEST a VILLE, pričom, „NEST“ znamená hniezdo a „VILLE“ je skratka anglického slova „VILLAGE“, čo v preklade znamená obec, čiže v plnom preklade Hniezdne. Táto malebná dedinka Hniezdne sa nachádza len 5 km od Starej Ľubovne a jej prvá písomná zmienka pochádza z roku 1286. Dedinka Hniezdne tvorila dôležitú súčasť kráľovského mesta Stará Ľubovňa a ako jedna z mála obcí mala udelené mestské privilégiá , ktoré obsahovali aj výčapné právo .

PRELOŽIŤ

Nestville Beer je poctivé remeselné pivo, vyrobené z tých najkvalitnejších surovín. Krištáľovo čistej podtatranskej vody, obilných sladov a chmeľu. Jedinečnosťou je použitie zadymeného jačmenného sladu nad tvrdým drevom, ktorý používame aj pri výrobe Nestville whisky. Starostlivo vybrané odrody chmeľu dodávajú nášmu pivu jeho charakteristickú horkastú chuť.

PRELOŽIŤ

Počas kvasenia používame vlastné kmene kvasiniek, ktoré boli vyšľachtené pre dosiahnutie jedinečnej chute nášho piva. Po hlavnom kvasení sa pivo stáča a nechá odležať v sudoch po Nestville Whisky. Zrenie v drevených sudoch z amerického bieleho duba, ktorých pred tým zrela Nestville whisky, zvýrazňuje jedinečnú chuť piva. Dodáva mu jemnú horkosť dubového triesla a sladkasté vanilkové tóny s jemným podtónom Nestville Whisky na pozadí.

PRELOŽIŤ

Galéria