Ochutnajte zaujímavú chuť nového nepasterizovaného, nefiltrovaného piva Nestville Beer v spojení s gastronomickým potešením. Tieto pôžitky si môžete vychutnať v novootvorenom remeselnom pivovare spojeného s reštauráciou – Nestville Taberna.

Zavítajte do novovybudovaného remeselného pivovaru Nestville Taberna, nachádzajúceho sa v areáli Nestville Parku, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu varenia piva v obci Hniezdne. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo varené z najkvalitnejších surovín – sladu, miestnej vody, chmeľu a pivovarských kvasníc. K dobrému pivu patrí neodmysliteľne aj chutné jedlo ponúkané kuchyňou našej reštaurácie, ktoré vám v harmonickom spojení s týmto zlatistým mokom prinesie nezabudnuteľný kulinársky zážitok.

Pivovar Nestville Taberna nadväzuje na bohatú históriu pivovarníctva, liehovarníctva a pohostinských služieb v tejto oblasti. Z historického hľadiska mala Taberna veľký význam, keďže predstavovala miesto, kde sa stretávali miestni obyvatelia, pocestní a dôležití obchodníci. Bolo to miesto, kde sa vedeli ľudia občerstviť, oddýchnuť si a častokrát sa tu uzatvárali dôležité obchodné dohody. Už z roku 1286 existuje prvá priama zmienka o slobodnom pivovare v Hniezdnom.

Názov Nestville vznikol spojením slov NEST a VILLE, pričom, „NEST“ znamená hniezdo a „VILLE“ je skratka anglického slova „VILLAGE“, čo v preklade znamená obec, čiže v plnom preklade Hniezdne. Táto malebná dedinka Hniezdne sa nachádza len 5 km od Starej Ľubovne a jej prvá písomná zmienka pochádza z roku 1286. Dedinka Hniezdne tvorila dôležitú súčasť kráľovského mesta Stará Ľubovňa a ako jedna z mála obcí mala udelené mestské privilégiá , ktoré obsahovali aj výčapné právo .

Nestville Beer je poctivé remeselné pivo, vyrobené z tých najkvalitnejších surovín. Krištáľovo čistej podtatranskej vody, obilných sladov a chmeľu. Jedinečnosťou je použitie zadymeného jačmenného sladu nad tvrdým drevom, ktorý používame aj pri výrobe Nestville whisky. Starostlivo vybrané odrody chmeľu dodávajú nášmu pivu jeho charakteristickú horkastú chuť.

Počas kvasenia používame vlastné kmene kvasiniek, ktoré boli vyšľachtené pre dosiahnutie jedinečnej chute nášho piva. Po hlavnom kvasení sa pivo stáča a nechá odležať v sudoch po Nestville Whisky. Zrenie v drevených sudoch z amerického bieleho duba, ktorých pred tým zrela Nestville whisky, zvýrazňuje jedinečnú chuť piva. Dodáva mu jemnú horkosť dubového triesla a sladkasté vanilkové tóny s jemným podtónom Nestville Whisky na pozadí.

NESTVILLE BEER WHEAT 13%

Pšeničné pivo s obsahom alkoholu 4,9%. Nepasterizované a nefiltrované, ktoré vôňou pripomína sladké banány a korenistú vôňu klinčekov. Jantárová zlatá farba s jemným zákalom vytvoreným kvasinkami. V chuti prevláda sladkosť pšenice a klinčekov, veľmi jemná horkosť s vysokou rezkosťou. Vyrobené z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenných sladov, pšeničného a špeciálne vyrobeného jačmenného sladu zadymeného nad tvrdým drevom, z ktorého sa vyrába Nestville Whisky. Lahodná chuť s použitím vybraných odrôd chmeľov. Jedinečný charakter piva zvýrazňuje dozrievanie v dubových sudoch z amerického bieleho duba, v ktorých zrela Nestville Whisky.

NESTVILLE BEER PALE LAGER 12%

Je ležiak, svetlé pivo s 4,3% objemom alkoholu. Nepasterizované a nefiltrované pivo, pre ktoré je charakteristická sladkastá vôňa s jemným chmeľom na pozadí. Krásna zlatistá farba, bohatá sladová chuť s chmeľovou horkosťou a dymovým dotykom na záver. Vyrobený z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenných sladov a časťou zadymeného sladu, ktorý používame na výrobu Nestville Whisky. Dokonalá harmónia chutí s použitím vybraných odrôd chmeľov. Jedinečný charakter piva zvýrazňuje dozrievanie v dubových sudoch z amerického bieleho duba, v ktorých zrela Nestville Whisky.

NESTVILLE BEER DARK LAGER 13%

Ležiak, tmavé pivo s 4,9% obsahom alkoholu. Nepasterizované a nefiltrované. Vyznačuje sa dominantnou vôňou karamelu a horkej čokolády. Žiarivá sýto hnedá farba. Výrazná horkosť s kávovo-čokoládovou chuťou a horkastým záverom. Vyrobený z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenných sladov a časťou zadymeného sladu, ktorý používame na výrobu Nestville Whisky. Zamatovo vyvážená harmónia chutí s použitím vraných odrôd chmeľov. Jedinečný charakter piva zvýrazňuje dozrievanie v dubových sudoch z amerického bieleho duba, v ktorých zrela Nestville Whisky.

Galéria