Ochutnajte zaujímavú chuť nepasterizovaného, nefiltrovaného piva Nestville Beer v spojení s gastronomickým potešením. Tieto pôžitky si môžete vychutnať v remeselnom pivovare s reštauráciou – Nestville Taberna.

Zavítajte do remeselného pivovaru Nestville Taberna, nachádzajúceho sa v areáli Nestville Parku, ktorý nadväzuje na dlhoročnú tradíciu varenia piva v obci Hniezdne. V pivovare s neopakovateľnou atmosférou spoznáte históriu a výrobu piva a ochutnáte nefiltrované a nepasterizované poctivé pivo varené z najkvalitnejších surovín – sladu, miestnej vody, chmeľu a pivovarských kvasníc. K dobrému pivu patrí neodmysliteľne aj chutné jedlo ponúkané kuchyňou našej reštaurácie, ktoré vám v harmonickom spojení s týmto zlatistým mokom prinesie nezabudnuteľný kulinársky zážitok.

Pivovar Nestville Taberna nadväzuje na bohatú históriu pivovarníctva, liehovarníctva a pohostinských služieb v tejto oblasti. Z historického hľadiska mala Taberna veľký význam, keďže predstavovala miesto, kde sa stretávali miestni obyvatelia, pocestní a dôležití obchodníci. Bolo to miesto, kde sa vedeli ľudia občerstviť, oddýchnuť si a častokrát sa tu uzatvárali dôležité obchodné dohody. Už z roku 1286 existuje prvá priama zmienka o slobodnom pivovare v Hniezdnom.

Dedinka Hniezdne tvorila dôležitú súčasť kráľovského mesta Stará Ľubovňa a ako jedna z mála obcí mala udelené mestské privilégiá , ktoré obsahovali aj výčapné právo .

Nestville Beer je poctivé remeselné pivo, vyrobené z tých najkvalitnejších surovín. Krištáľovo čistej podtatranskej vody, obilných sladov a chmeľu. Jedinečnosťou je použitie zadymeného jačmenného sladu nad tvrdým drevom, ktorý používame aj pri výrobe Nestville Whisky. Starostlivo vybrané odrody chmeľu dodávajú nášmu pivu jeho charakteristickú horkastú chuť.

Počas kvasenia používame vlastné kmene kvasiniek, ktoré boli vyšľachtené pre dosiahnutie jedinečnej chute nášho piva. Po hlavnom kvasení sa pivo stáča a nechá odležať v sudoch po Nestville Whisky. Zrenie v drevených sudoch z amerického bieleho duba, ktorých pred tým zrela Nestville Whisky, zvýrazňuje jedinečnú chuť piva. Dodáva mu jemnú horkosť dubového triesla a sladkasté vanilkové tóny s jemným podtónom Nestville Whisky na pozadí.

NESTVILLE BEER WHEAT 13%

Pšeničné pivo s obsahom alkoholu 4,9%. Nepasterizované a nefiltrované, ktoré vôňou pripomína sladké banány a korenistú vôňu klinčekov. Jantárová zlatá farba s jemným zákalom vytvoreným kvasinkami. V chuti prevláda sladkosť pšenice a klinčekov, veľmi jemná horkosť s vysokou rezkosťou. Vyrobené z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenných sladov, pšeničného a špeciálne vyrobeného jačmenného sladu zadymeného nad tvrdým drevom, z ktorého sa vyrába Nestville Whisky. Lahodná chuť s použitím vybraných odrôd chmeľov. Jedinečný charakter piva zvýrazňuje dozrievanie v dubových sudoch z amerického bieleho duba, v ktorých zrela Nestville Whisky.

NESTVILLE BEER PALE LAGER 12%

Ležiak, svetlé pivo s 4,3% objemom alkoholu. Nepasterizované a nefiltrované pivo, pre ktoré je charakteristická sladkastá vôňa s jemným chmeľom na pozadí. Krásna zlatistá farba, bohatá sladová chuť s chmeľovou horkosťou a dymovým dotykom na záver. Vyrobený z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenných sladov a časťou zadymeného sladu, ktorý používame na výrobu Nestville Whisky. Dokonalá harmónia chutí s použitím vybraných odrôd chmeľov. Jedinečný charakter piva zvýrazňuje dozrievanie v dubových sudoch z amerického bieleho duba, v ktorých zrela Nestville Whisky.

NESTVILLE BEER DARK LAGER 13%

Ležiak, tmavé pivo s 4,9% obsahom alkoholu. Nepasterizované a nefiltrované. Vyznačuje sa dominantnou vôňou karamelu a horkej čokolády. Žiarivá sýto hnedá farba. Výrazná horkosť s kávovo-čokoládovou chuťou a horkastým záverom. Vyrobený z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenných sladov a časťou zadymeného sladu, ktorý používame na výrobu Nestville Whisky. Zamatovo vyvážená harmónia chutí s použitím vraných odrôd chmeľov. Jedinečný charakter piva zvýrazňuje dozrievanie v dubových sudoch z amerického bieleho duba, v ktorých zrela Nestville Whisky.

Nestville Beer Jedenásta Artikula 11%

NESTVILLE BEER JEDENÁSTA ARTIKULA 11%

Vrchne kvasené svetlé 11% pivo, nefiltrované. Podľa cechového bratstva mohol šrotovať slad na výrobu piva iba cech-majster a to len na území Hniezdneho. Ak to niekto porušil, tak ho cech-majster potrestal za prítomnosti dvoch svedkov. Náš cech-majster šrotuje slad sám,aby ste si mohli beztrestne vychutnať naše pivo.

NESTVILLE BEER KRÁĽOVSKÁ TABERNA 12%

Vrchne kvasené svetlé 12% pivo, nefiltrované. Uhorský kráľ Žigmund Luxemburský povýšil Hniezdne v roku 1412 na kráľovské mesto, ktorého obyvatelia získali aj výčapné právo a vznikla mestská krčma (Taberna). Následne na to sa začalo pivo slobodne čapovať.

nestville beer kralovska
Nestville Beer Osemdnova dohoda

NESTVILLE BEER OSEMDŇOVÁ DOHODA 12%

Vrchne kvasené tmavé 12% pivo, nefiltrované. V roku 1668 založili Hniezdňanski pivovarníci samostatný cech. Právo variť pivo mali raz za osem dní, a to vždy dvaja majstri naraz. Naši sládkovia tajnou dohodou vyjednali, že môžu variť pivo každý deň, aby ho bolo dostatok.

NESTVILLE FRESH MALT

Sýtený nealkoholický chmeľovo-sladový nápoj. Typický svojou dominantnou sladovo-medovou vôňou s jemným chmeľom na pozadí. Žiarivá zlatistá farba. Plná sladová chuť s horkastým chmeľovým dozvukom. Vyrobený z podtatranskej krištáľovo čistej vody, jačmenného sladu a časťou zadymeného sladu, ktorý používame na výrobu Nestville Whisky. Zamatovo vyvážená harmónia chutí s použitím prvotriednych chmeľov.

NESTVILLE freshmalt

KONTAKT NA NESTVILLE BEER SLÁDKA

Bc. Michal Poláš

michalpolas@nestville.sk

Galéria