Prípravy na Nestville Master Cup 2019

Čo prinesie barmanská show tento rok?

Známa, chutná, umne vyrobená, ale aj prvá slovenská – to sú všetko atribúty, ktoré spĺňa Nestville Whisky. Presvedčiť sa o nich môžete aj naživo, a to už 24. januára v bratislavskej Inchebe na súťaži Nestville Master Cup 2019. Asi nie je ťažké uhádnuť, z čoho sa tu budú mixovať tie najlepšie svetové drinky, čo poviete?

Svoje umenie tu predvedú barmani z celej Európy

Hala D1 sa na chvíľu v rámci kategórie FLAIR premení na miesto s najväčšou koncentráciou majstrov-barmanov, ktorí pochádzajú zo všetkých kútov Európy. Ten barman, ktorý predvedie najlepšiu flair show, získa hodnotné ceny a, samozrejme, uznanie nielen poroty, ale aj divákov.

Samozrejme, že chýbať nebudú ani juniorská a seniorská barmanská súťaž, v ktorých sa budú hľadať skutočné barmanské talenty. Pozorná porota pritom bude skúmať všetky aspekty, ktoré sa miešania týkajú a trestať sa bude dokonca aj každá rozliata kvapka. Tieto súťaže budú mať voľný štýl reálnej práce za barom. Dôraz však bude kladený aj na celkovú prezentáciu nápoja.

Čaká vás aj množstvo sprievodných akcií

Slovenská Nestville Whisky, ktorá, okrem toho, že sa stala hlavnou hviezdou tohtoročného Master Cup-u, minulý rok získala množstvo prestížnych ocenení, vrátane titulu Európska whisky roka. V rámci súťaže Master Cup vám ju radi dajú ochutnať, aby ste aj vy zistili, ako chutí svetový nápoj vyrobený z krištáľovo čistej vody zo Spiša.

Ak máte radi sladké, poteší vás, že pre vás bude pripravené aj čokoládové kráľovstvo Nestville Chocolate, kde uvidíte, ako sa spracúva čokoláda a ako sa z nej vyrábajú rôzne výrobky. Ak ste teda roky chodili cez čokoládovú uličku v potravinách a dumali ste, ako to len tí výrobcovia robia, máte skvelú možnosť to zistiť. Nebojte sa, výrobky budete následne môcť aj ochutnať.

Prijmete pozvánku do Nestville Park-u?

Nestville Park je unikátne miesto, ktoré vzniklo priamo v areáli, kde sa vyrába aj Nestville Whisky, v romantickej východoslovenskej obci Hniezdne. Ide o tematický park, v ktorom sa nachádza množstvo expozícií spojených s whisky a kde sa rovnako dobre zabavia malí aj veľkí. Domov si budete môcť odniesť nielen množstvo príjemných spomienok, ale napr. aj vyrazenú mincu.

Tešíme sa na vás v čase už od 24. – 27. januára počas Danubius gastro v bratislavskej Inchebe v hale D1. J