Nestville park - nanšívte nás

Nestville Park

Nestville Park je bránou k spoznaniu jedného z najmalebnejších kútov Slovenska. Naším cieľom je nadviazať na duševné vlastníctvo a tradície ľudí z regiónu severného Spiša a takto ho zachovať pre budúce generácie. Okrem oboznámenia sa s históriou regiónu a jej najdôležitejšími udalosťami, máme tiež záujem ukázať návštevníkom expozície historické udalosti, ktoré významne ovplyvnili výrobu liehovín a s ňou súvisiacich remesiel v regióne severného Spiša.

Nová expozícia Nestville Park je unikátnym projektom v rámci oživenia turistického ruchu severného Spiša. Cieľom je znázorniť a priblížiť návštevníkom históriu, tradičné remeslá, výnimočnú zručnosť ľudí žijúcich na tomto území. Tieto etapy a artefakty sú postupne znázornené v samostatných častiach expozície:

História

historické remeslá, ktoré súviseli s liehovarníctvom

Moderna

moderná rafinéria na výrobu liehu

Tradícia

Rezbárska sála a sklady zrenia whisky

Rezbárska sála

V závere prehliadky majú návštevníci možnosť vidieť Rezbársku sálu, ktorá je skvostným dielom miestnych rezbárov, kde sa nachádza najväčší vyrezávaný drevený obraz v Európe. Pracovali na ňom tri roky a je srdcom celej expozície. Prehliadka miestnosti je spojená s malým prekvapením - špeciálnou odmenou vo forme ochutnávky prvej slovenskej whisky Nestville, ktorá tu zrie v dubových sudoch.

V obchode so suvenírmi si môžu návštevníci nakúpiť rôzne suveníry ako aj produkty spoločnosti Nestville Distillery. 

Nestville park - navštívte nás
Nestville park - navštívte nás

Catering

Súčasťou areálu je aj cateringové stredisko pod názvom Nestville Koliba.

Nestville koliba pripravuje a organizuje v špeciálne upravovanej časti areálu spoločenské akcie, rôzne podujatia, konferencie, rauty a iné typy akcií pre záujemcov, ktorí chcú realizovať svoje podujatia v nevšednom a zaujímavom prostredí. Akcie môžu byť spojené s prehliadkou expozície a ochutnávkou tradičných miestnych špecialít, doplnené o ochutnávku výrobkov z produkcie spoločnosti. Nestville koliba zabezpečuje komplexné služby a realizáciu podujatí podľa predstáv klienta.

Zabezpečujeme komplexné služby a realizáciu akcií podľa vašich predstáv. Od drobného cateringu pre vašich partnerov či zamestnancov, po akcie s kapacitou 200 ľudí spojených s prehliadkou našej jedinečnej expozície a s degustáciou našich výrobkov.

Mapa

1. Expozícia Nestville Paark
2. Podniková predajňa Exposhop
3. Rezbárska sála
4. Sklady zrenia Nestville Whisky
5. Obilné silá
6. Kravín
7. Nestville Horses
8. Nestville Taberna
9. Multifunkčné ihrisko/Ľadová dráha
10. Klzisko
11. Pódium a tribúna
12. Parkour
13. Nestville Market
14. Nestville Apartments
15. Detské ihrisko
16. Nestville Chocolate

Mapa

Otváracie hodiny:

Máj – September: PO – NE od 9:00 do 17:00
Október – Apríl: UT – NE od 10:00 do 16:00

Bližšie info, ceny vstupeniek a rezervácie

info@nestville.sk
+421917949673 alebo +421524263635

Galéria