Jedným z rozhodujúcich dôvodov vzniku myšlienky vybudovať túto turistickú atrakciu bol významný objav v podhradí hradu v Starej Ľubovni. Objav bol postupne doplnený o historické dokumenty a artefakty, z ktorých vyplýva, že v Starej Ľubovni sa nachádzal najstarší zachovaný liehovar na Slovensku, postavený už v polovici 18. storočia. Ďalšie zmienky o liehovare sa uvádzajú pri opise hradu Ľubovňa v Uhorskom geografickom slovníku z roku 1851. Základ starého liehovaru stojí pod hradom dodnes. Podľa všetkého ide o najstarší zachovaný objekt tohto druhu na území Slovenska.

Nestville park - nanšívte nás

Expozícia Nestville Distillery

Nestville Park je bránou k spoznaniu jedného z najmalebnejších kútov Slovenska. Naším cieľom je nadviazať na duševné vlastníctvo a tradície ľudí z regiónu severného Spiša a takto ho zachovať pre budúce generácie. Okrem oboznámenia sa s históriou regiónu a jej najdôležitejšími udalosťami, máme tiež záujem ukázať návštevníkom expozície historické udalosti, ktoré významne ovplyvnili výrobu liehovín a s ňou súvisiacich remesiel v regióne severného Spiša.

Dávnu históriu tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva severného Spiša, siahajúcu od 12. storočia až po súčasnosť, spoznáte počas prehliadky expozície Nestville Distillery, ktorá spočíva z troch častí:

História

Ukážky ľudových remesiel, súvisiacich s liehovarníctvom.

Moderna

Jedna z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe.

Tradícia

Degustačná miestnosť s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky.

Degustačná miestnosť

V závere prehliadky majú návštevníci možnosť vidieť Degustačnú miestnosť, ktorá je skvostným dielom miestnych rezbárov, kde sa nachádza najväčší vyrezávaný drevený obraz v Európe. Pracovali na ňom tri roky a je srdcom celej expozície. Prehliadka miestnosti je spojená s malým prekvapením - špeciálnou odmenou vo forme ochutnávky prvej slovenskej whisky Nestville, ktorá tu zrie v dubových sudoch.

Dokonalou bodkou na záver je návšteva podnikovej predajne s pamätnými suvenírmi a produktmi Nestville Distillery.

Nestville park - navštívte nás
Nestville park - navštívte nás

Catering

Súčasťou areálu je aj cateringové stredisko pod názvom Nestville Koliba.

Nestville koliba pripravuje a organizuje v špeciálne upravovanej časti areálu spoločenské akcie, rôzne podujatia, konferencie, rauty a iné typy akcií pre záujemcov, ktorí chcú realizovať svoje podujatia v nevšednom a zaujímavom prostredí. Akcie môžu byť spojené s prehliadkou expozície a ochutnávkou tradičných miestnych špecialít, doplnené o ochutnávku výrobkov z produkcie spoločnosti. Nestville koliba zabezpečuje komplexné služby a realizáciu podujatí podľa predstáv klienta.

Zabezpečujeme komplexné služby a realizáciu akcií podľa vašich predstáv. Od drobného cateringu pre vašich partnerov či zamestnancov, po akcie s kapacitou 200 ľudí spojených s prehliadkou našej jedinečnej expozície a s degustáciou našich výrobkov.

Mapa

1. Expozícia Nestville Distillery
2. Podniková predajňa Exposhop
3. Degustačná miestnosť
4. Sklady zrenia Nestville Whisky
5. Obilné silá
6. Kravín
7. Nestville Horses
8. Nestville Taberna
9. Pódium a tribúna
10. Rodeo aréna
11. Nestville Market
12. Nestville Apartments
13. Detské ihrisko
14. Nestville Chocolate

Mapa
OTVÁRACIE HODINY

Máj – September
PO – NE od 9:00 do 18:00
(POSLEDNÝ VSTUP O 18:00)

Október – Apríl
UT – NE od 10:00 do 16:00
(POSLEDNÝ VSTUP O 16:00)

KONTAKT
EXPOZÍCIA

+421 52/42 636 35
+421 917 949 673
info@nestville.sk

KONTAKT
EXPOSHOP

+421 52/42 636 32
+421 908 707 819
exposhop@nestville.sk

KONTAKT
SALES MANAGER

+421 52/42 636 15
+421 918 368 534
sales@nestville.sk

Galéria