Nestville park - nanšívte nás

Nestville Park

Nestville Park je bránou k spoznaniu jedného z najmalebnejších kútov Slovenska. Naším cieľom je nadviazať na duševné vlastníctvo a tradície ľudí z regiónu severného Spiša a takto ho zachovať pre budúce generácie. Okrem oboznámenia sa s históriou regiónu a jej najdôležitejšími udalosťami, máme tiež záujem ukázať návštevníkom expozície historické udalosti, ktoré významne ovplyvnili výrobu liehovín a s ňou súvisiacich remesiel v regióne severného Spiša.

Nová expozícia Nestville Park je unikátnym projektom v rámci oživenia turistického ruchu severného Spiša. Cieľom je znázorniť a priblížiť návštevníkom históriu, tradičné remeslá, výnimočnú zručnosť ľudí žijúcich na tomto území. Tieto etapy a artefakty sú postupne znázornené v samostatných častiach expozície:

História

historické remeslá, ktoré súviseli s liehovarníctvom

Moderna

moderná rafinéria na výrobu liehu

Tradícia

Rezbárska sála a sklady zrenia whisky

Rezbárska sála

V závere prehliadky majú návštevníci možnosť vidieť Rezbársku sálu, ktorá je skvostným dielom miestnych rezbárov, kde sa nachádza najväčší vyrezávaný drevený obraz v Európe. Pracovali na ňom tri roky a je srdcom celej expozície. Prehliadka miestnosti je spojená s malým prekvapením - špeciálnou odmenou vo forme ochutnávky prvej slovenskej whisky Nestville, ktorá tu zrie v dubových sudoch.

V obchode so suvenírmi si môžu návštevníci nakúpiť rôzne suveníry ako aj produkty spoločnosti Nestville Distillery. 

Nestville park - navštívte nás
Nestville park - navštívte nás

Catering

Súčasťou areálu je aj cateringové stredisko pod názvom Nestville Koliba.

Nestville koliba pripravuje a organizuje v špeciálne upravovanej časti areálu spoločenské akcie, rôzne podujatia, konferencie, rauty a iné typy akcií pre záujemcov, ktorí chcú realizovať svoje podujatia v nevšednom a zaujímavom prostredí. Akcie môžu byť spojené s prehliadkou expozície a ochutnávkou tradičných miestnych špecialít, doplnené o ochutnávku výrobkov z produkcie spoločnosti. Nestville koliba zabezpečuje komplexné služby a realizáciu podujatí podľa predstáv klienta.

Zabezpečujeme komplexné služby a realizáciu akcií podľa vašich predstáv. Od drobného cateringu pre vašich partnerov či zamestnancov, po akcie s kapacitou 200 ľudí spojených s prehliadkou našej jedinečnej expozície a s degustáciou našich výrobkov.

Otváracie hodiny:

Máj – September: PO – NE od 9:00 do 17:00
Október – Apríl: UT – NE od 10:00 do 16:00

Bližšie info, ceny vstupeniek a rezervácie

info@nestville.sk
+421917949673 alebo +421524263635

Galéria