Kategória

Nestville Park

Nestville Park je bránou k spoznaniu jedného z najmalebnejších kútov Slovenska. Naším cieľom je nadviazať na duševné vlastníctvo a tradície ľudí z regiónu severného Spiša a takto ho zachovať pre budúce generácie.

Viac
Kategória

Nestville Chocolate

V minulosti bola čokoláda považovaná aj za posvätný nápoj. Už vtedy ľudia verili, že tento nápoj dokáže dodať silu na celý deň. Bola aj nápojom panovníkov a kráľov. Čokoládu využívali aj ako afrodiziakum.

Viac
Kategória

Nestville Pivovar

Pripravujeme pre vás

Viac

O spoločnosti

Názov Nestville Distillery vznikol spojením slov NEST a VILLE, pričom, „NEST“ znamená hniezdo a „VILLE“ je skratka anglického slova „VILLAGE“ , čo v preklade znamená - obec, čiže v plnom preklade Hniezdne. Táto malebná dedinka Hniezdne sa nachádza len 5 km východne od Starej Ľubovne a jej prvá písomná zmienka pochádza už z roku 1286.

Spoločnosť Nestville Distillery nadväzuje na staré liehovarnícke tradície Severného Spiša, ktoré sú historicky dokumentované a merané až tromi stáročiami. Túto jedinečnosť sa spoločnosť rozhodla obnoviť vo svojej výrobe liehovín, ktoré budú z veľkej miery pripomínať tradíciu, históriu a zručnosť ľudí žijúcich v tomto regióne.

História

V nedávnej minulosti boli objavené v regióne horného Spiša veľmi dôležité historické dokumenty a artefakty, ktoré dokumentujú, z historického aj novodobého hľadiska, významné obdobie života v tomto regióne. Z archívnych dokumentov vyplýva, že v Starej Ľubovni stojí najstarší zachovaný liehovar na Slovensku z druhej polovici 18. storočia.

Ďalšie zmienky o liehovare sa uvádzajú pri opise hradu Ľubovňa v Uhorskom geografickom slovníku z roku 1851. Základ starého liehovaru stojí pod hradom dodnes. Ide podľa všetkého o najstarší zachovaný objekt tohto druhu na území Slovenska! Jednoznačné doklady zachované od 18. storočia dokumentujú stáročnú tradíciu liehovarníctva v tomto regióne.

Novinky v Nestville

18. 01. 2019

Zaujíma nás životné prostredie

Staráme sa o poklad, ktorý máme okolo seba a o ľudí v tomto kraji. Aj preto sme sa zapojili do Operačného programu - Kvalita životného prostredia, vrámci Európskej únie.  
18. 01. 2019

Najlepšia whisky v Európe?

Jim Murray: ak máte aj vy radi zlatistý nápoj zvaný whisky, toto meno určite poznáte.

Ide o rešpektovaného anglického odborníka na whisky, ktorý každoročne vydáva Whisky Bible – doslova akúsi svätú knižku pre každého, kto si rád užije prítomnosť tohto chutného moku. Ročník 2019 pritom priniesol aj zaujímavú informáciu. V kategórii európskych whisky sa totiž na prvom mieste umiestnil náš národný whisky poklad – lahodná 8-ročná Nestville Whisky Master Blender. (image)

Kontroverzný Angličan vie, čo je dobré

V minulosti sa Jim Murray preslávil najmä zaujímavým výberom najlepších whisky sveta. Jednoducho nikdy neviete, čo od neho môžete čakať. Keď ale o niečom povie, že to je naozaj TOP, mali by ste mu veriť. V minulosti sa na prvé priečky stavali zväčša škótske whisky, prípadne oslavoval aj chuť tých japonských a kanadských. Celkové víťazstvo pre rok 2019 získal aj tento rok bourbon, avšak nie z USA, ale z Kanady. (image)

Aká je slovenská whisky Nestville, ktorá vyhrala európske prvenstvo?

Nestville Whisky Master Blender je limitovaná edícia 8-ročnej blendovanej (miešanej) whisky. Vzniká zaujímavým spôsobom – zmiešaním štyroch destilátov zo štyroch rôznych dubových sudov z archívu Nestville Whisky. Táto whisky vonia po vanilke a dubovom dreve, ale zacítiť sa tu dá aj ovocný podtón. Jemne sladká chuť, získaná z kukurice, sa tu mieša s horkosťou z dreva. Nečudo, že oslovila aj Jima Murraya. Ide o relatívne nedostatkovú whisky, ktorá sa vyrába iba v limitovanom počte fliaš, čo ju robí ešte výnimočnejšou. Je príjemné počuť a vidieť, že na Slovensku nevyrábame iba dobré pivo, ale aj najlepšiu európsku whisky. (image)

Chcete vidieť, ako to vyzerá vo svete whisky?

Na Slovensku máme aj ďalší unikát, a síce Nestville Park. Ide o miesto, kde dokonalo spoznáte svet whisky. Dozviete sa všetko o jej výrobe a samozrejmosťou sú aj ďalšie atrakcie, ktoré sú vhodné nielen pre vás, ale aj pre vaše ratolesti. (image)
6. 05. 2018

Keď Čína miluje whisky a Nestville boduje

Whisky je čarovný nápoj, ktorý spríjemňuje dni mnohým ľuďom. Pre každú značku je ale príjemné počuť, že práve jej výrobok, ktorému sa toľko venovala, bol ocenený odbornou porotou. A práve takúto radosť zažívajú v likérke Nestville.